BIBLIOTEKA GŁÓWNA, UL. BANKOWA 3

Academica w Czytelni Ogólnej
Darmowa wypożyczalnia umożliwiająca korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Łatwy dostęp do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy (academica.edu.pl). Publikacje objęte ochroną prawa autorskiego dostępne na jednym stanowisku komputerowym w czytelni.

Czytak
Darmowa wypożyczalnia czterech odtwarzaczy cyfrowych książek mówionych (ponad 2,5 tys. tytułów) dla osób niewidomych i słabowidzących. W tej sprawie należy kontaktować się osobiście lub telefonicznie z bibliotekarzami (Wypożyczalnia Multimedialna, nr tel. 68 37 81 905, Czytelnia Regionalna, nr tel. 68 37 81 910).

Legimi
Bezpłatny dostęp do aplikacji, która umożliwia dotarcie do ponad 60 tys. ebooków. Wcześniej należy uzyskać kod dostępu można to zrobić dwojako, osobiście w Wypożyczalni Multimedialnej lub drogą mailową, adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lex w Czytelni Ogólnej
Bezpłatny dostęp do internetowego systemu prawnego, kompletnego, nieustannie aktualizowanego zbioru prawa, orzecznictwa i piśmiennictwa prawniczego.

Ksero i wydruki w Czytelni Ogólnej
Za opłatą możliwość kserowania i drukowania wszelkich materiałów, dokumentów i zdjęć. Przykładowo jedna czarno-biała kartka A4 kosztuje 25gr, kolorowa 1,50zł.

Dostęp do internetu
Możliwość korzystania z komputerów z bezpłatnym dostępem do internetu (cztery w Czytelni Ogólnej) i komputerów specjalistycznych dla osób z dysfunkcją wzroku (dwa w Czytelni Regionalnej).

ODDZIAŁ DLA DZIECI, UL. BANKOWA 3

Dostęp do internetu
Młodszy czytelnik w każdej chwili może przyjść i skorzystać z jednego z sześciu stanowisk komputerowych z darmowym dostępem do internetu.

FILIA, ul. 1 MAJA

Dostęp do internetu
Do dyspozycji czytelników są cztery stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu.

Ksero i wydruki
Za opłatą możliwość kserowania i drukowania wszelkich materiałów, dokumentów i zdjęć. Przykładowo jedna czarno-biała kartka A4 kosztuje 25 gr, kolorowa 1,50 zł.

Academica
Darmowa wypożyczalnia umożliwiająca korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Łatwy dostęp do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy (academica.edu.pl). Publikacje objęte ochroną prawa autorskiego dostępne na jednym stanowisku komputerowym.