Przedszkolakom i uczniom najmłodszych klas szkół podstawowych proponujemy udział w lekcjach bibliotecznych, które organizujemy w Bibliotece dla dzieci Bibluś. Zajęcia dostosowane są nie tylko do ich wieku, ale i zainteresowań uczestników, dlatego też spotkania te mają charakter warsztatów angażujących naszych najmłodszych gości, wykorzystują różnorodne środki dydaktyczne i aktywne metody pracy. Ponadto dysponujemy przygotowaną do celów edukacyjnych salą, nowoczesnym sprzętem multimedialnym i dużym chęciami z naszej strony. Proponujemy Wam dziesięć tematów. Oto one:

* „Niewidzialna wiadomość i inne eksperymenty”

* „Prehistoryczne gady, jaszczury, czyli zaginiony świat dinozaurów”

* ,,Historia książki - od przekazu słownego do e-booków"

* ,,Z katalogiem bibliotecznym za pan brat - droga książki od zakupu do wypożyczenia"

* ,,W świecie bajek i baśni"

* „Poznaj się z Andersenem”

* ,,Wieczne życie książek"/zawody

* ,,Cztery pory roku"/przedszkolaki

* ,,Pszczoły - co o nich wiemy naprawdę?"

* Prezentacja bajek japońską techniką Kamishibai

W sprawie lekcji bibliotecznych prosimy o kontakt pod numerem 68 355 34 28 w. 40 lub 41, umówimy się na konkretny dzień i godzinę.

Jeżeli któryś z tych tematów Wam się podoba, zadzwońcie do nas do Biblioteki dla Dzieci Bibluś (nr tel. 68 355 34 28 w. 40 lub 41), umówimy się na konkretny dzień i godzinę.

Czekamy z niecierpliwością!