🗓 11 czerwca, czwartek
🕛 godz. 17:30
📍Galeria pod Tekstem, ul. Bankowa 3
🎟 wstęp wolny
To będą wieczory poświęcone kobietom, które wymykały się swoim czasom. Ikonom, buntowniczkom, artystkom, skandalistkom i kobietom pełnym sprzeczności. Takim, które jednych zachwycały, a innych doprowadzały do szału.
A pierwsze spotkanie poświęcone będzie kobiecie, która właściwie całe życie tworzyła samą siebie jak dzieło sztuki.
Była ikoną kina i mistrzynią autokreacji. Mówiła o sobie w trzeciej osobie, jakby stworzyła własną legendę i sama ją odgrywała. Uwodziła Hollywood, drażniła konserwatystów robiąc rzeczy, o których wielu kobietom w jej czasach nawet się nie śniło.
A kto według Was będzie bohaterką naszego pierwszego spotkania, macie już swoje typy?



