Godziny pracy Biblioteki 

BIBLIOTEKA GŁÓWNA
Godziny otwarcia:
poniedziałek 11.00 - 17.00
wtorek-piątek 9.00 - 17.00
sobota 9.00 - 15.00

Tel: 68 3781 903

Mail: wypozyczalnia@bibliotekanowasol.pl

ODDZIAŁ DLA DZIECI
Godziny otwarcia:
poniedziałek 11.00 - 17.00
wtorek-piątek 9.00 - 17.00
sobota 9.00 - 15.00

Tel: 68 3781 914

Mail: oddzialdladzieci@bibliotekanowasol.pl

FILIA
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek 10.00 - 18.00
sobota 9.00 - 15.00

Tel: 68 4511 841

Mail: filia@bibliotekanowasol.pl

Katalog biblioteczny INTEGRO

Pragniemy poinformować czytelników naszej Biblioteki, że w miejsce dotychczasowego katalogu elektronicznego OPAC zainstalowana została nowa multiwyszukiwarka INTEGRO.

INTEGRO w wariancie rozszerzonym, jaki posiada nasza biblioteka, daje możliwość przeszukiwania zasobów cyfrowych baz Legimi, Wolne Lektury, Academica oraz bibliografię pow. nowosolskiego. Baza Wolne Lektury jest bazą pełnotekstową, dzięki czemu wyszukane pozycje książkowe można odczytać (albo ich wysłuchać) w wybranym formacie bezpośrednio z naszego katalogu. Mogą to uczynić również osoby niezapisane do Biblioteki. Szczególnie zachęcamy do korzystania z tego zasobu uczniów, którzy w obecnej sytuacji mają utrudniony dostęp do lektur.

Przykład – wpisujemy w wyszukiwarkę: Pan Tadeusz
– na jednej z pozycji ukaże się pełny tytuł dzieła Adama Mickiewicza, a niżej hasło:
Dostawca treści : Wolne Lektury
Dalej klikamy w zakładkę: Pełny tekst
– po jej rozwinięciu mamy do wyboru kilka formatów lektury: ePUB, MOBI, FB2, TXT, PDF.
Wtedy możemy pobrać książkę w danym formacie na wybrane urządzenie elektroniczne.

Wyszukiwarka INTEGRO posiada rozbudowane mechanizmy filtrowania, odpowiednio dostosowane sortowanie i przejrzysty interfejs użytkownika, co daje możliwość przeszukiwania zasobów katalogu biblioteki z zastosowaniem fasetowania wyników wyszukiwania, czyli wykorzystania gotowych filtrów. Wyszukiwarka posiada tzw. responsywny interfejs graficzny, czyli taki, który automatyczne dopasowuje swój wygląd do wielkości i rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym jest uruchamiany. Dzięki temu INTEGRO może być używane na dowolnym urządzeniu przy jednoczesnym zachowaniu pełnej funkcjonalności. Dotychczas dostępne funkcjonalności, takie jak np. dostęp do swojego konta w bibliotece, możliwość rezerwacji bądź prolongaty dokumentów bibliotecznych, nie uległy zmianie.

https://opac.bibliotekanowasol.pl/integro/searchici