Godziny pracy Biblioteki 

BIBLIOTEKA GŁÓWNA
Godziny otwarcia:
poniedziałek 11.00 - 17.00
wtorek-piątek 9.00 - 17.00
sobota 9.00 - 15.00

Tel: 68 3781 903

Mail: wypozyczalnia@bibliotekanowasol.pl

ODDZIAŁ DLA DZIECI
Godziny otwarcia:
poniedziałek 11.00 - 17.00
wtorek-piątek 9.00 - 17.00
sobota 9.00 - 15.00

Tel: 68 3781 914

Mail: oddzialdladzieci@bibliotekanowasol.pl

FILIA
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek 10.00 - 18.00
sobota 9.00 - 15.00

Tel: 68 4511 841

Mail: filia@bibliotekanowasol.pl

Czytelnik może wypożyczyć jednorazowo 6 książek (woluminów) i 6 płyt CD (tytułów) na okres 5 tygodni oraz 10 czasopism (poza bieżącymi) na 2 tygodnie. Po upływie terminu zwrotu naliczana jest opłata: 
1 zł za tydzień za 1 egzemplarz
Czytelnikom, którzy podadzą swój adres mailowy, oferujemy bezpłatneprzypomnienie na 5 dni przed upływem terminu zwrotu wypożyczonych książek.

Wypożyczanie nocne

Książki z Czytelni przeznaczone do udostępniania na miejscu mogą być w uzasadnionych przypadkach wypożyczane na noc lub na weekend.
Czytelnik może wypożyczyć z Czytelni „na noc” nie więcej niż 3 egzemplarze, nie wcześniej niż pół godziny przed zamknięciem Biblioteki. Zwrot wypożyczonych egzemplarzy musi nastąpić o godzinie 10:00 dnia następnego.
Czytelnik może wypożyczyć z Czytelni „na weekend” nie więcej niż 4 egzemplarze. Wypożyczenie możliwe jest ostatniego dnia pracy Biblioteki przed przerwą, nie wcześniej niż pół godziny przed jej zamknięciem, a zwrot musi być dokonany natychmiast po otwarciu pierwszego dnia pracy Biblioteki po przerwie.

Przedłużenia książek na kolejne 5 tygodni można dokonać:

  • w siedzibie Biblioteki (bezpośrednio u bibliotekarza);
  • telefonicznie pod numerem (068) 3553428wew. 12, podając swój numer karty lub imię i nazwisko;
  • pocztą elektroniczną, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • w systemie bibliotecznym OPAC, znajdującym się na stronie internetowej Biblioteki. Należy zalogować się w systemie OPAC (patrz Katalog OPAC / Logowanie), następnie ze swojego konta kliknąć zakładkę (po lewej stronie): Prolongaty. Kiedy ukaże się okienko ze stanem wypożyczeń, w rubryce Akcja, klikamy: Prolonguj.

Jednocześnie przypominamy, że przedłużenia terminu można dokonać przez Internet najwyżej dwukrotnie.

Uwaga!
Nie można przedłużyć egzemplarzy zarezerwowanych przez innego czytelnika!

Rezerwacja egzemplarzy wypożyczonych przez innych czytelników

Czytelnik może zarezerwować w katalogu bibliotecznym OPAC egzemplarze wypożyczone przez innego czytelnika. W tym celu należy zalogować się na swoje konto, wyszukać egzemplarz i zarezerwować go przez kliknięcie ikony Zarezerwuj. Po powrocie zarezerwowanego egzemplarza do Biblioteki rezerwacja zmienia się automatycznie w zamówienie. Czytelnik otrzymuje na swój adres mailowy wiadomość, że zarezerwowany przez niego egzemplarz znajduje się już w Bibliotece. W ciągu dwóch dni roboczych od otrzymania e-maila czytelnik musi odebrać zarezerwowany egzemplarz. Termin ważności wysłanego zamówienia można sprawdzić w zakładce: Konto – Zamówione dokumenty – Zrealizowane.

Uwaga!
Aby zarezerwować wybrany egzemplarz, czytelnik musi być zapisany do wypożyczalni, w której dany egzemplarz się znajduje. Wysłanie zamówienia nie powiedzie się, jeśli czytelnik ma założoną blokadę w Bibliotece, przekroczony termin zwrotu wypożyczonych egzemplarzy, naliczone kary lub przekroczony limit rezerwacji i zamówień (czytelnik jednocześnie może mieć zarezerwowanych i zamówionych po 6 egzemplarzy).