Cieszymy się z tego bardzo. Jest to kolejny dowód na to, że w naszej codziennej pracy bardzo zależy nam na dobrym kontakcie z czytelnikami - osobami z niepełnosprawnościami.
W podsumowaniu konkursu organizatorzy napisali, że zainteresowanie konkursem przerosło ich najśmielsze oczekiwania. W ciągu trzech tygodni biblioteki nadesłały aż 155 zgłoszeń, w tym m.in. zdjęcia, kolaże, animacje, wiersze, piosenki i filmy. Wszystkim bibliotekarzom i bibliotekarkom podziękowali za ogromne zaangażowanie oraz wspaniałe, niezwykle oryginalne prace. Wybór zwycięzców był niezwykle trudny, dlatego postanowiono wyróżnić dodatkowo 12 bibliotek.
Zgodnie z regulaminem, trzy najlepsze biblioteki (w Ostrowcu Świętokrzyskim, Lelisie i Legionowie), otrzymały pakiety kilkudziesięciu książek wydanych w serii Wielkie Litery.
Wszystkie nadesłane i nagrodzone prace konkursowe można obejrzeć na https://tinyurl.com/cb5hcds7
Organizatorem konkursu jest OSDW Azymut – dystrybutor książek, inicjator serii wydawniczej Wielkie Litery, organizator Wirtualnych Targów Książki dla bibliotek.
Wielkie Litery to wydania książek z większą czcionką, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym. Dzięki nowemu formatowi lektura Wielkich Liter jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria jest polecana osobom słabowidzącym i seniorom.
Przy okazji przypominamy, że w Wypożyczalni Głównej (ul. Bankowa 3) znajduje się wydzielone miejsce, gdzie na półkach stoją książki z dużą czcionką. Jest ich sporo reprezentujących różne gatunki – kryminały, powieści obyczajowe, romanse.