Zostań przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego. Zbieraj surowce ze swoich ziem, weź udział w odwiecznym wyścigu cywilizacyjnym, nawiąż kontakty handlowe i stwórz militarną potęgę. Pozostaw ślad na kartach historii budując cud architektury, który przetrwa wieki!

7 cudów świata to świetnie zbalansowana gra o rozwoju cywilizacji, która łączy proste zasady i dynamiczną rozgrywkę z planowaniem i strategicznym myśleniem. Uczestnicy wcielają się w przywódców starożytnych miast, które starają się poprowadzić do jak najbardziej optymalnego rozwoju.

Co wyróżnia nową edycję?

• Większe karty cudów ułatwiające odczytywanie i układanie kart.
  • Nowy system ikon usprawniający rozgrywkę i pozwalający na jeszcze szybsze opanowanie zasad.
  • Bardziej przejrzyste umiejscowienie ikon, dzięki któremu karty są czytelniejsze i łatwiejsze do zrozumienia.
  • Przeredagowane zasady, jeszcze przystępniejsze dla nowych uczestników zabawy.
  • Zrebalansowane karty i efekty (lista zmian dostępna tutaj)
  • Pudełka poszczególnych tytułów dopasowane do siebie rozmiarem.
  • Uwspółcześnione grafiki na okładkach a także nowe, stylowe logo.

Dlaczego pokochasz tę grę?

• Mimo prostych zasad oferuje wiele dróg do zwycięstwa.
  • Mnogość elementów sprawia, że każda rozgrywka jest zupełnie inna.
  • Specyficzna mechanika doboru kart sprawia, że w grze nie ma przestojów i nikt nie czeka na swoją kolej - wszystkie decyzje podejmowane są jednocześnie. Dzięki temu niezależnie od liczby graczy jedna partia trwa około 30 minut.
  • Choć w grze występuje interakcja między graczami, jest ona umiarkowana. Nie ma ryzyka, że nasze sumiennie budowane królestwo zostanie zniszczone, ale mamy możliwość odbierać innym potencjalne punkty zwycięstwa.
  • System handlu oraz mechanizm dobierania kart pozwalają nam wykorzystać poczynania przeciwników na własną korzyść. Będziemy też musieli zdecydować, czy w danym momencie bardziej opłaca nam się realizować własny cel czy też np. subtelnie przeszkadzać przeciwnikom.

Źródło: Rebel