,,Pustynny książę. Księga 1. Cykl Zmroku" stanowi przedłużenie słynnego już Cyklu Demonicznego, co już samo w sobie stanowi zachętę, aby sięgnąć po tę książkę. Kiedy już zacznie się czytać, nie sposób oderwać się od fabuły!
Minęło już wiele lat, odkąd pokonano niebezpieczeństwo, a demony odeszły w niepamięć. Bohaterowie, którzy tyle zrobili dla świata, na zawsze pozostaną na piedestale chwały. Kiedy jednak do głosu dochodzi nowe pokolenie - dzieci wybawców - okazuje się, że mają już oni wytyczoną ścieżkę, którą muszą podążać. Ale czy to sprawi, że będą szczęśliwi? Co, jeśli mają już inne plany na swoją przyszłość i dość opowieści o swoich wspaniałych rodzicach, a konieczność ich zadowolenia nie stanowi dla nich priorytetu? Czasem jednak los sam decyduje za nas, więc bohaterowie muszą wziąć sprawy w swoje ręce i wypełnić swoje przeznaczenie pomimo innych planów na życie.
Peter V. Brett, którego książki szturmem objęły listy światowych bestsellerów, po raz kolejny zaprasza nas na piękną i niezapomnianą przygodę do świata Cyklu Demonicznego. Urozmaicone uniwersum nie tylko sprawi, że będziecie się świetnie bawić, ale też na długo zapadnie wam ono w pamięć. Pozwólcie więc otulić się niezwykłym klimatem powieści i poszukiwaniem swojego ''ja'', bo oprócz ciekawie poprowadzonej fabuły autor serwuje nam jak zwykle obraz życiowych rozterek ludzkich serc.

(Tekst z okładki książki)

wydawnictwo: Fabryka Słów