• E-BOOKI. Codziennie czekają darmowe kody!
    Od kilku już miesięcy z naszą pomocą możecie bezpłatnie korzystać z polskiej wypożyczalni książek elektronicznych Legimi, na którą (uwaga!) składa Read More

Tomasz Marek Jędraszak, który od 1 lipca 2020 roku pełnił obowiązki dyrektora, 1 stycznia 2021 roku został oficjalnie powołany na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli.

Nowy dyrektor (rocznik 1988) jest absolwentem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, na którym uzyskał tytuł magistra historii. Z Miejską Biblioteką Publiczną jest związany od lutego 2014 roku, gdzie został przyjęty na stanowisko ds. obsługi czytelnika. Z czasem powierzono mu obowiązki bibliotekarza regionalisty, którego zadaniem było tworzenie bazy bibliografii regionalnej, promocja zbiorów i wydarzeń dotyczących powiatu nowosolskiego. Jako archiwista z wykształcenia przejął również pieczę nad składnicą akt biblioteki. W nowosolskiej Bibliotece przeszedł od szczebla młodszego bibliotekarza do starszego bibliotekarza.

Od 2014 roku jest radnym Rady Miejskiej Otyń, w której obecnie pełni funkcję Wiceprzewodniczącego.