• E-BOOKI. Codziennie czekają darmowe kody!
    Od kilku już miesięcy z naszą pomocą możecie bezpłatnie korzystać z polskiej wypożyczalni książek elektronicznych Legimi, na którą (uwaga!) składa Read More

BIBLIOTEKA GŁÓWNA:
* w Wypożyczalni Głównej może przebywać jednocześnie 10 osób,
* książki zwracamy i wypożyczamy samodzielnie korzystając z urządzenia selfcheck,
* rekomendujemy wcześniejsze zamawianie książek drogą mailową, telefoniczną lub poprzez własne konto biblioteczne w e-katalogu.

CZYTELNIA I CZYTELNIA REGIONALNA:
* w Czytelni mogą przebywać jednocześnie cztery osoby (dwie przy stanowiskach komputerowych i dwie korzystające na miejscu z księgozbioru), natomiast w Czytelni Regionalnej – dwie,
* w Czytelni Ogólnej gazety wypożyczane są tylko na zewnątrz,
* wznowiona zostaje płatna usługa kserowania dokumentów,
* w Czytelni Regionalnej przywracamy wypożyczanie gier planszowych.

FILIA:
* w Filii mogą przebywać jednocześnie trzy osoby (jedna przy stanowisku komputerowym i dwie w wypożyczalni),
* przywrócona zostaje płatna usługa kserowania dokumentów,
* przywrócona zostaje też możliwość wypożyczania gazet na zewnątrz.

ODDZIAŁ DLA DZIECI BIBLUŚ:
* w Oddziale mogą przebywać jednocześnie trzy osoby.

--------------------------------------------------------------
PRZYPOMINAMY, ŻE NADAL OBOWIĄZUJĄ WYTYCZNE FUNKCJONOWANIA

MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W NOWEJ SOLI W DOBIE PANDEMII:

Przed wejściem, w widocznym miejscu, znajdują się informacje o zasadach korzystania z usług Biblioteki w czasie epidemii COVID-19. Czytelnicy mają obowiązek dezynfekować dłonie przy wejściu lub zakładać rękawice ochronne oraz posiadać ochronę zakrywającą usta i nos (biblioteka zapewnia swoim czytelnikom środki do dezynfekcji i rękawiczki jednorazowe). Między czytelnikami musi być zachowany dystans (minimum dwa metry). Zbiory biblioteczne, które powracają od czytelników poddawane są trzydniowej kwarantannie.
                                                               --------------------------------------------------------------

Od 30 listopada wracamy do standardowych godzin otwarcia wszystkich agend bibliotecznych:

* poniedziałek - 12.00-18.00
* od wtorku do piątku – 10.00-18.00

* poniedziałek - 12.00-18.00
* od wtorku do piątku – 10.00-18.00

* od poniedziałku do piątku – 11.00-19.00
* sobota – 10.00-16.00

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczący funkcjonowania Biblioteki, prosimy o kontakt telefoniczny, nr tel. 510 213 064.