• E-BOOKI. Codziennie czekają darmowe kody!
    Od kilku już miesięcy z naszą pomocą możecie bezpłatnie korzystać z polskiej wypożyczalni książek elektronicznych Legimi, na którą (uwaga!) składa Read More
  • covid
    ZAMAWIANIE ZBIORÓW Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów i rekomendacjami Biblioteki Narodowej wprowadzamy od 7 do 29 listopada nowe zasady Read More
  • 1
  • 2

,,Mądrzy ludzie już przez wieki korzystali z biblioteki! - A Ty korzystasz z Biblioteki? - sprawdź ile wiesz, jeśli tylko chcesz!”

Formuła konkursu jest bardzo prosta. Polega ona na udzielaniu prawidłowej odpowiedzi na pytania, które wcześniej przygotowali bibliotekarze Biblioteki dla Dzieci. Pytania dotyczą treści najpopularniejszych polskich i zagranicznych książek napisanych dla dzieci i młodzieży.
Pierwsze z dwudziestu pytań pojawi się 16 listopada na naszym facebookowym profilu, ostatnie 11 grudnia. Osoba, która najszybciej udzieli prawidłowej odpowiedzi (wystarczy, że zrobi to w komentarzu) otrzyma jeden punkt. W sumie pytań będzie 20, więc jak łatwo policzyć, do zdobycia jest 20 punktów.
14 grudnia podsumujemy konkurs, podliczymy zdobyte punkty każdego uczestnika. Trzy pierwsze osoby z największą ilością punktów otrzymają nagrody książkowe.
Uwaga! Przez cały tydzień poprzedzający konkurs czekamy na Wasze zgłoszenia. Można to zrobić w komentarzu pod postem zapowiadającym konkurs. W pierwszym poście umieścimy też regulamin konkursu.
Jeśli chodzi o nagrody, zostaną one przekazane w ramach możliwości, uwzględniając sytuację epidemiologiczną.
Zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia!

REGULAMIN KONKURSU

* W konkursie mogą wziąć udział czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci Bibluś, Nowa Sól, ul Bankowa 3 i Filii, Nowa Sól, ul. 1 Maja, w wieku od 5 do 13 lat.
* Aby w nim wystartować, należy wcześniej zgłosić swój udział. Na zgłoszenia czekamy od 9 do 13 listopada pod opublikowanym postem podając imię dziecka biorącego udział w konkursie.
* Do konkursu można dołączyć w każdej chwili.
* Zasady konkursu są proste. Od 16 listopada do 11 grudnia publikować będziemy pytania. Dotyczyć one będą polskiej i zagranicznej literatury dla dzieci i młodzieży, na które należy odpowiedzieć pod postem. Pierwsza poprawna odpowiedź jest punktowana. Maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosi 20. Trzy pierwsze osoby z najwyższą liczbą punktów otrzymają nagrody książkowe.