Wymieniona suma będzie dla nas ogromnym finansowym wsparciem, zastrzykiem pieniędzy, który przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności naszej oferty bibliotecznej – zakupu nowości wydawniczych – książek, czasopism społecznych i społeczno-kulturalnych, multimediów, wydawnictw naukowych i kartograficznych.

Odpowiednie dokumenty w tej sprawie, czyli naszą chęć przystąpienia do Programu, podpisał we wtorek 25 sierpnia Tomasz Jędraszak, pełniący obowiązki dyrektora MBP w Nowej Soli.

Zachęcamy żeby czytelnicy mieli bezpośredni i aktywny wpływ na zakup nowości. Każdy z nich może sam zaproponować tytuł, który według niego powinien pojawić się na półkach bibliotecznych. Wystarczy, że na kartce papieru poda interesujący go tytuł książki, wydawnictwa, czasopisma i wrzuci ją do specjalnej skrzynki umieszczonej w Wypożyczalni Głównej. Zachęcamy wszystkich czytelników do aktywnego zakupu nowości.

--------------------------

Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program składa się z trzech priorytetów. Operatorem Priorytetu 1 ,,Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” jest Biblioteka Narodowa, którego beneficjentem jest m.in. też nasza książnica.