• zostań w domu
    Decyzją polskiego rządu z dniem 4 maja uchylony zostaje zakaz działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą. Read More
  • 1

Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci ,,Bibluś”

Wakacje plenerowe w Ogrodzie Sztuk pod hasłem ,,Twórcza biblioteka”

„Twórcza biblioteka” - takie hasło będzie towarzyszyć imprezom, które przygotowała Biblioteka dla Dzieci ,,Bibluś” w czasie zbliżających się wakacji. Zaprasza ona chętnych w środy i czwartki, od godz. 11.00 do 12.00. Żeby wziąć udział w zajęciach - ze względu na panującą epidemię – trzeba spełnić jednak pewne warunki (patrz ,,Regulamin wakacji plenerowych w Ogrodzie Sztuk”).

Oto program wakacyjnych zajęć:

* 1 lipca - „W prehistorycznym świecie dinozaurów” - filmik promujący wykonaną przez nas wyspę dinozaurów w Ogrodzie Sztuk (kartonowe dinozaury mają być inspiracją dla dzieci). Pokażemy też, jak zrobić papierowego dinozaura oraz zachęcimy do czytania książek o dinozaurach;

* 2 lipca - zabawy w plenerze i gry słowno-ruchowe;

* 8 lipca - „Książka w plecaku” - książka na wakacje, czyli promocja nowości wydawniczych w „Biblusiu”;

* 9 lipca - „Raz, dwa,trzy gramy!!!” - gry planszowe, edukacyjne, puzzle, sudoku...

* 15 lipca - „Z nauką za pan brat”. Pokaz eksperymentów z wodą (szklanka z wodą do góry nogami), z wykorzystaniem kuchennych produktów (niewidzialna wiadomość - soda oczyszczona, kartka papieru, pędzelek, farbki), cukierkowej tęczy (cukierki drażetki, woda, talerz). Przy okazji promocja książek o środowisku;

* 16 lipca - ,,Budujemy domową oczyszczalnię” (z piasku, gazy, filtrów do kawy, kamieni, butelek po wodzie). Promocja książek o środowisku;

* 22 lipca - zabawy w plenerze i gry słowno-ruchowe;

* 23 lipca - „ Cuda na kiju”, czyli jak zrobić zegar słoneczny z patyka i kamieni;

* 29 lipca - „Teatr miejscem magicznym”, czyli jak stworzyć domowy teatrzyk z kartonu, kolorowego papieru, skrawków materiału;

* 30 lipca - „Teatr miejscem magicznym”, czyli jak stworzyć papierową kukiełkę;

* 5 sierpnia - „Teatrzyk jednej skarpetki”. ,,Opowieść o skarpetce piątej, która uratowała małego kotka przed niedobrym chłopcem, a potem zmieniła się w coś zupełnie innego” na podstawie książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”;

* 6 sierpnia - „Raz, dwa,trzy gramy!!!” - gry planszowe, edukacyjne, puzzle, sudoku...

* 12 sierpnia - „Pora coś zmalować”, czyli malowanie kredą po chodniku;

* 13 sierpnia - Zgaduj zgadula i promocja książek dla najmłodszych;

* 19 sierpnia - „Zręczna rączka” - malowanie na szkle przy pomocy buteleczek, słoików, farb, płynów do mycia naczyń, wstążeczek;

* 20 sierpnia - zabawy słowno – ruchowe i gry edukacyjne.

Zajęcia zorganizowane są dla dzieci w wieku 5 - 12 lat. Uwaga: Biblioteka nie ma statusu placówki opiekuńczo-wychowawczej, dlatego dzieci powinny przychodzić na zajęcia z opiekunami.


Regulamin wakacji plenerowych w Ogrodzie Sztuk

1. Organizatorem wakacyjnej akcji Twórcza biblioteka jest Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli.
2. Zajęcia odbywają się w Ogrodzie Sztuk w środy i czwartki w godz. 11.00 - 12.00.
3. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci w wieku 5-12 lat. Są pod opieką dorosłego opiekuna w czasie trwania zajęć i po ich zakończeniu.
4. Liczba miejsc jest ograniczona: maksymalnie 12 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Na każde warsztaty prowadzone są odrębne zapisy.
5. Zapisów można dokonywać w każdy wakacyjny poniedziałek i wtorek:
a) telefonicznie – 68 355 34 28 wew. 40 lub 41
b) mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
c) osobiście - w Oddziale dla Dzieci ,,Bibluś”
6. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach wakacyjnych jest dostarczenie przez rodzica lub opiekuna prawnego pisemnej zgody najpóźniej w dniu zajęć.
7. Opiekun dziecka zobowiązany jest przed spotkaniem przekazać osobom prowadzącym zajęcia informacje o wszelkich okolicznościach mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo lub zdrowie dziecka oraz innych uczestników.
8. Uczestnicy zobowiązani są do odpowiedniego zachowywania się, stosowania się do poleceń bibliotekarzy, zachowywania zasad bezpieczeństwa oraz dbania o mienie Biblioteki.
9. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
10. Udział w warsztatach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku uczestników na stronie internetowej i portalu społecznościowym organizatora wydarzenia.
11. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
12. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć lub zmian w programie wakacji.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

imię i nazwisko

miejscowość, data


Oświadczenie

Wyrażam zgodę na nieodpłatne wykorzystanie wizerunku córki/syna
…………………………………………………………………………………………………………….. na potrzeby warsztatów w ramach wakacji plenerowych Twórcza biblioteka w Ogrodzie Sztuk zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (Dz.U. z 2019 r., poz. 1781). Wyrażenie zgody jest jednoznaczne z tym, że nagrania i fotografie wykonywane podczas spotkania mogą zostać umieszczone na stronie internetowej www.bibliotekanowasol.pl, podstronach oraz wykorzystane w materiałach informacyjno-promocyjnych.
Informujemy, że oświadczenie zostanie usunięte w ciągu 7 dni od zakończenia wakacji plenerowych w Ogrodzie Sztuk (27 sierpnia 2020 r.)


…………………………………………….
(czytelny podpis osoby wyrażającej zgodę)

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 


imię i nazwisko

miejscowość, data


Oświadczenie

Wyrażam zgodę na wykonanie pomiaru temperatury ciała córki/syna
……………………………………………………………………………………………………………..
Oświadczam, iż wyrażam zgodę dobrowolnie w celu zapewnienia bezpiecznego pobytu mojego dziecka na zajęciach organizowanych przez MBP w Nowej Soli, bezpieczeństwa innych dzieci oraz kadry biblioteki.

…………………………………………….
(czytelny podpis osoby wyrażającej zgodę)