W dwumiesięczniku zamieszczono również wiersze takich poetów, jak Zbigniew Herbert czy Jacek Podsiadło. Z okazji premiery nowego przekładu „Ulissesa” Jerzy Jarniewicz rozważa, na czym polega ponadczasowość i wyjątkowość dzieła Jamesa Joyce’a. Z kolei Renata Lis wyobraża sobie Słowackiego w naszych czasach i stwierdza, że gdyby żył dzisiaj w Paryżu, to pewnie nosiłby biżuterię i malował paznokcie, a być może widywano by go również w sukience.

Na łamach magazynu można przeczytać tekst autorstwa Pawła Sajewicza o ciemnej stronie tabloidów, których ofiarą padła Sinéad O’Connor. Z kolei o błędach Marka Kotańskiego, założyciela Monaru, pisze Małgorzata I. Niemczyńska. Autorzy zastanawiają się nad tym, dlaczego fizyka potrafi być piękna (Wojciech Orliński), a także jakie są granice osobistej odpowiedzialności założyciela Facebooka Marka Zuckerberga za przypisywane portalowi zło (Miłada Jędrysik)

Wśród tych rozważań jest także artykuł Katarzyny Wężyk o historii masonerii oraz Marka Bieńczyka o imperium Wedla i fenomenie czekolady. Oczywiście przyczynkiem do wszystkich tych tekstów są premiery książek. Oprócz tego redakcja prezentuje rekomendacje najważniejszych nowości wydawniczych i najlepszych kryminałów, jak również kalendarium wydarzeń literackich na najbliższe dwa miesiące.

W numerze nie zabrakło stałego dodatku dla młodszych czytelników – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znalazł się artykuł o nauce dobrych manier i tresurze dzieci oraz o wielkich książkach z małych krajów.

[am]

Źródło: booklips.pl