Godziny pracy Biblioteki

W grudniowym wydaniu nie brakuje świątecznych inspiracji prezentowych. W „Książkach” najlepsze biografie, powieści, albumy, książki non fiction, książki z poezją i tytuły o muzyce polecają oczywiście znani pisarze i pisarki – m.in. Mariusz Szczygieł, Anna Cieplak i Weronika Murek.
W numerze znalazła się też relacja znanej amerykańskiej pisarki Ottessy Moshfegh z jednego dnia spędzonego z Bradem Pittem w hollywoodzkim domu gwiazdora. Prócz tego w najnowszym wydaniu „Książek” Łukasz Orbitowski opowiada, jak wcześni chrześcijanie uparcie i brutalnie niszczyli kulturowy dorobek antyku, Miłada Jędrysik sprawdza, czy metawersum to ściema, Tomasz Ulanowski tłumaczy, kto przetrwa według Darwina (który nigdy nie powiedział, że będą to najsilniejsi), a Katarzyna Boni pisze o tym, kto i co będzie żyło na Ziemi po końcu ludzkości. Olga Tokarczuk i Joanna Concejo w rozmowie z Michałem Nogasiem opowiadają o stworzonym wspólnie horrorze obrazkowym, zaś historyczka Barbara Engelking w wywiadzie Doroty Wodeckiej mówi m.in. o fetyszyzowaniu traumy.
Bohaterem okładki najnowszego wydania magazynu jest Zygmunt Miłoszewski, autor popularnych powieści kryminalnych i sensacyjnych, który w stałym dodatku dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” – opowiada Michałowi Nogasiowi o tym, co w życiu jest ważniejsze od książek. W tej części czytelniczki i czytelnicy znajdą także wiele książkowych poleceń prezentowych – zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i młodych dorosłych.

Źródło: lubimyczytac.pl