• E-BOOKI. Codziennie czekają darmowe kody!
    Od kilku już miesięcy z naszą pomocą możecie bezpłatnie korzystać z polskiej wypożyczalni książek elektronicznych Legimi, na którą (uwaga!) składa Read More
  • 1

W numerze nie zabraknie również corocznej listy najlepszych książek mijającego roku zdaniem redakcji dwumiesięcznika. Wybrano także najlepsze okładki książek oraz najciekawsze komiksy wydane w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Tytuł Książki Roku otrzymała powieść „Wierzyliśmy jak nikt” Rebecci Makkai. Z autorką po otrzymaniu wiadomości o wyróżnieniu rozmawiał Michał Nogaś.
W wydaniu znalazły się również m.in. opowieść wigilijna z życia wzięta, którą Mikołaj Łoziński napisał specjalnie dla „Książek. Magazynu do Czytania” czy pierwsze polskie tłumaczenie wiersza tegorocznej noblistki Louise Glück z jej najważniejszego tomu „Ararat” w przekładzie Krystyny Dąbrowskiej.
W grudniowym magazynie redakcja zwraca również uwagę na nowe zjawiska i nazwiska w literackim świecie, które definiują mijający rok – Natalia Szostak pisze o dotąd mało znanej w Polsce, a niezwykle docenianej na świecie pisarce argentyńskiej Samancie Schweblin, a historyczka sztuki Maria Poprzęcka recenzuje spektakl operowy Mariny Abramović poświęcony Marii Callas – jedno z najbardziej ekstrawaganckich przedsięwzięć artystycznych w 2020 roku. Dodatkowo, specjalnie dla czytelników magazynu, znani polscy autorzy – Magdalena Grzebałkowska, Katarzyna Boni, Olga Wróbel i Paweł Sajewicz – wybrali 25 książek pod choinkę podzielonych na 5 kategorii: biografie, powieści z całego świata, książki o muzyce i ekologii oraz literacką klasykę.
W wydaniu nie zabraknie również poleceń prezentów książkowych dla dzieci i młodzieży w stałym dodatku dwumiesięcznika „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znajdzie się także lista najlepszych dziecięcych i młodzieżowych książek 2020 roku.
Źródło: booklips.pl